niedziela, 24 lutego 2013

Charakterystyka bohaterów

Witajcie na oficjalnym blogu Sowich Przygód :) Na razie wrzucamy "zaległą" charakterystykę.

Filip
Ptak tegoroczny; pomocny, wrażliwy, na pozór delikatny, ale w rzeczywistości bardzo odważny, gotów wiele poświęcić dla przyjaciół. A przede wszystkim – główny bohater :)
Bociek
Jest to bocian biały, który jest młodym "tegorocznym". Właśnie wyleciał z gniazda i jest bardzo ciekawski. Poznał Filipa kiedy przez swoją wielką ciekawość zajrzał do jego dziupli. Od tej chwili są dobrymi kolegami.  Jest bardzo miłym Boćkiem, chociaż zbyt ciekawskim :)
Łozówka
Łozówka jest już dorosłą samiczką łozówki. Przepięknie śpiewa (jak wiadomo u łozówki śpiewają i samica i samiec). Wygląda na trochę zarozumiałą, jednak w rzeczywistości chętnie wszystkim pomaga. Puszczyk nigdy jej nie widział, jednak w każdą wiosenną noc, chociaż na chwilę przylatuje w miejsce, gdzie z gęstwiny zarośli dochodzi jej głośny, melodyjny, czarujący śpiew...
Krętogłów
Inteligentny, błyskotliwy, ma dwa lata; Filipa poznał przypadkowo - po prostu natknął się na niego na drzewie, i od tego momentu stali się przyjaciółmi. Na pozór spokojny, w rzeczywistości niekoniecznie. Lubi słuchać muzyki, niekoniecznie spokojnej :)
Wróbel
Szalony ryzykant, ma rok; Na początku razem z kolegami bardzo hałasował na widok Filipa, ale ostatecznie się zaprzyjaźnili. Ma mnóstwo pomysłów, i stara się na bieżąco wprowadzać je w życie - z różnym skutkiem :)
Uchacz
Puchacz Uchacz - "bandzior" jakich mało; nie dość, że w młodości był ptasim piratem, i dlatego na jednym oku ma przepaskę, to jeszcze ma "na usługi" dwa puszczyki uralskie, i trzęsie branżą kosmetyczną w ptasim świecie. Jego firma UCHACZ S. A. zajmuje się sprzedażą "nowych" piór.
Myszołów
podstarzały myszołów, prowadzący także mały sklepik z branżą kosmetyczną. Do tej pory dostarczał Uchaczowi materiały itp., postanowił odmówić już współpracy, ponieważ jego interes upadał. Jednak te produkty, które dostarczał puchaczowi były bardzo ważne, dlatego Uchacz chce za wszelką cenę odzyskać tę umowę…

Pozdrawiamy :)
Sowia Ekipa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz